Nezvládate splácať svoje záväzky?

Dostali ste sa do situácie, kedy sú Vaše záväzky (dlhy) väčšie ako Vaše príjmy? Do tejto situácie sa dostáva v dnešnej dobe pomerne veľa ľudí. Dôvodov môže byť hneď niekoľko, môže sa jednať o jednorázový výdavok, ktorý presahuje Váš príjem, alebo opätovné výdavky, ktoré môžu byť spôsobené veľkým úrokom.

Kto Vám požičia?

V prípade, že sa dostanete do podobnej situácie existuje veľa bankových ale aj nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze práve ľudom, ktorí sa ocitli v podobnej situácii.

Ako riešiť záväzky?

Ak sa jedná o jednorázový výdavok, je získanie pôžičky v prípade čistého registra pomerne jednoduché, ak však máte zápis v registry dlžníkov môže byť získanie úveru zložitejšie nie však nemožné. Prezrite si preto našu stránku a zistite ktorá spoločnosť má aké podmienky a vyplňte si žiadosť o pôžičku u spoločnosti, ktorá bude pre Vás najvhodnejšia.

V prípade, že nie sú Vaše výdaje opakovane uhradené, automaticky sa dostávate do registru dlžníkov, s čím prichádza veľa zbytočných problémov, preto sa tejto nepríjemnej situácii skúste vyhnúť napríklad refinancovaním Vášho nevýhodnejšieho úveru. V prípade, že nie ste v registry dlžníkov, tak Vám refinancovanie ponúkne aj banková spoločnosť.

Predíďte zbytočným problémom

Ak už ale viete, že svoje úverové záväzky nedokážete uhradiť, obráťte sa radšej na Vášho veriteľa a oboznámte ho s Vašou situáciou, niektoré spoločnosti umožňujú odklad splátok, ktorý Vám môže výrazne pomôcť.

Štítky: banková pôžička, nebanková pôžička, refinancovanie, register dlžníkov, splácanie záväzkov,
autor: Tomáš Polák